POMPY DO OSADU

Ścieki komunalne trafiające do oczyszczalni ścieków są obrabiane na wiele sposobów i  o ile do oczyszczalni trafiają często grawitacyjnie, tak na obiekcie wymagają transportu mechanicznego – przeważnie pomp.

W naszej ofercie znajdują się pompy do:

POMPY DO OSADU

Pompy do osadu

Wymagające warunki eksploatacyjne oraz dbałość o środowisko sprawia, iż pompa w tej instalacji jest bardzo ważnym ogniwem procesu. W zależności od procesu pompowany osad może być uwodniony lub odwodniony w różnym stopniu. Stąd różne rozwiązania, które możemy zaproponować.

Proponowane pompy do osadu to pompy procesowe wysokiej jakości co sprawia, że mogą pracować 24h na dobę dbając o nasze środowisko naturalne.

Konstrukcja pompy do osadu

Budowa konstrukcji pomp do osadu jest raczej typową konstrukcją. Należy jednak zwrócić uwagę na zastosowane mechanizmy wewnątrz pompy, aby mogły przenosić wysokie obciążenia w szczególności przy podawaniu osadu na prasy komorowe czy odbieraniu już osadu odwodnionego.

Pompy do osadu nie mogą być przypadkowymi rozwiązaniami. Ich konstrukcja powinna być dopasowana do warunków w przeciwnym razie zakup może okazać się nie tylko niesatysfakcjonującym wydatkiem, ale również sprzętem narażonym na wiele wad.

Jak wybrać pompy do osadu?

Wybierając pompy do osadu pierwszym parametrem technicznym, na który należy zwrócić uwagę to pochodzenie osadu. Chodzi tutaj o materiały kontrukcyjne, które będą inne dla osadu komunalnego, a inne dla osadu z garbarni. Kolejny krok to warunki napływu osadu oraz jego stopień uwodnienia – tutaj konstrukcje mogą być już różne, a odległość od pompy do miejsca docelowego również wpływa na wybór konkretnego modelu oraz zainstalowanego napędu i jego mocy.

Pompy do osadu z naszej oferty różnią się między sobą wieloma istotnymi właściwościami. Najpopularniejszymi rozwiązaniami od lat są pompy śrubowe samozasysające, pompy krzywkowe z gumowymi rotorami czy też pompy pneumatyczne membranowe. Niezależnie czy potrzebujesz nowej pompy czy wsparcia przy obecnie pracujących pompach, nasi inżynierowie doboru i serwisu pomp są do twojej dyspozycji.