1. Home
  2. /
  3. Pompy
  4. /
  5. POMPY PRZEMYSŁOWE
  6. /
  7. POMPY DO PARAFINY

POMPY DO PARAFINY

Parafina w zalezności od gatunku (klasyfikacji) może być produktem dosyć zróżnicowanym. Na potrzeby doboru pomp można wyróżnić:

  • parafiny ciekłe (olej parafinowy)
  • parafiny miękkie
  • parafiny twarde

Różnica między tymi parafinami polega na przesuniętym punkcie topnienia, dlatego ważne jest, aby na etapie doboru pompy do parafiny uwzlędnić punkt topnienia, aby zaproponowany płaszcz grzewczy mógł utrzymać odpowiednią temperaturę pompy, która powoli na pompowanie parafiny w postaci płynnej. 

Ze względu na zastosowanie parafiny mogą występować różne wymogi względem higieniczności pomp, także niezależnie czy potrzebujesz pompy do produkcji świec, past połyskowych czy też do celów kosmetycznych i farmakologicznych możesz polegać na doborze naszego inżyniera procesu.

Pompy do parafiny

W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy szereg rozwiązań, których specyfika oraz wydajność sprostają wymagającym warunkom użytkowym. Pompy do parafiny to jeden z przykładów, który odpowiada potrzebom współczesnych sektorów przemysłowych. Oferowane przez nas rozwiązania wyróżniają się na tle konkurencji wieloma istotnymi mechanizmami. Szeroki wybór wydajności oraz zakres ciśnień pozwala na dobór pompy dopasowany wprost do potrzeb procesu produkcyjnego.

Dodatkowo pompy do parafiny zostały wyposażone w specjalne uszczelnianie, tak by organy robocze pozostawała całkowicie bezpieczne. Nasze rozwiązania sprawdzą się w wielu warunkach eksploatacyjnych, gdzie niezbędna jest nie tylko ponadprzeciętna wydajność, ale przede wszystkim dopasowanie do trudnego środowiska pracy, uwarunkowanego przez właściwości fizyczne cieczy.

Czym charakteryzują się pompy do parafiny?

Pompy do parafiny zostały wykonane z wytrzymałych, powszechnie wykorzystywanych materiałów, tak by cała konstrukcja pozostawała całkowicie bezawaryjna w kontakcie z cieczą o specyficznych właściwościach i parametrach technicznych. Ponadto producent zadbał o wyposażenie dodatkowe, które umożliwia stabilizację temperatury oraz wzmożone bezpieczeństwo w procesie użytkowania.

Dzięki tak przygotowanym mechanizmom konstrukcja pomp do parafiny bez problemu radzi sobie ze zwiększoną lepkością cieczy gwarantuje satysfakcjonujący przepływ substancji oraz płynność i możliwość obustronnego przepływu z możliwością załadunku i rozładunku ze zbiornika w określonych cyklach produkcji. Wymóg samo zasysania oraz niskie koszty eksploatacji to dodatkowe czynniki, które mają istotny wpływ na satysfakcjonujący proces użytkowania naszych rozwiązań..

 

Parametry techniczne pomp do parafiny

Pompy do parafiny są stosowane do cieczy, które charakteryzują się różnorodnymi właściwościami fizycznymi, w szczególności zmienną lepkością, która jest uzależniona od temperatury, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w procesie dostarczania czekolady, melasy czy żywicy. Dzięki zastosowaniu płaszcza grzewczego możemy utrzymywać wymaganą temperaturę również w pompie. Podzespoły zostały dodatkowo zabezpieczone powłoką antykorozyjną, dlatego z powodzeniem mogą funkcjonować w długotrwałym kontakcie z substancjami żrącymi i szkodliwymi dla środowiska naturalnego.

Pompy do parafiny stosowane są zarówno do transportu, dozowania, przetwarzania a nawet załadunku i rozładunku. Ich potencjał z powodzeniem wykorzystywany jest w przedsiębiorstwach specjalizujących się w branży chemicznej, przemyśle olejowym, lakierniach, rafineriach czy magazynach. Wybierając odpowiedni mechanizm, nie bez znaczenia pozostaje określenie standardów wydajności. Dla ułatwienia najlepszym sposobem na wybór satysfakcjonujących modeli pomp do parafiny jest określenie ciśnienia pracy, temperatury, lepkości cieczy oraz jej typu z uwzględnieniem współczynnika pH.